Zakończenie Roku Szkolnego – grupa V

Zakończenie Roku Szkolnego – grupa V

ROK SZKOLNY 2022/2023

Mija właśnie kolejny rok naszej pracy z dziećmi i współpracy z rodzicami, wspólnie dbaliśmy o to, aby dzieci z naszej grupy miały możliwość pełnego rozwoju, zdobywania wiedzy poprzez własne działania. Uczenia się wzajemnego szacunku, zasad oraz umiejętności wyrażania swoich emocji.Ponieważ w tym roku szkolnym 4 dzieci kończy już edukację w naszym przedszkolu i odchodzi do szkoły; mamy więc okazję do podziękowania rodzicom za współpracę, za miłe chwile, za uśmiech i za zrozumienie. Jesteśmy pewne, iż wiedza i umiejętności zdobyte podczas całej montessoriańskiej edukacji pozwolą dzieciom łatwiej wejść na dalsze stopnie edukacji. Wiadomości zdobyte w przedszkolu pozwolą dzieciom na osiąganie sukcesów, zasady wdrażane w naszej grupie ułatwią dzieciom nawiązywać przyjaźnie oraz szanować siebie nawzajem. Szacunek okazywany innym zawsze do nas wraca.

Życzymy również wszystkim dzieciom aby w nowych miejscach, mogły zdobywać nowe doświadczenia, a chwile spędzone
w przedszkolu i wiedza jaką tu zdobyłyście pomogła wam w życiu odnosić same sukcesy i osiągać zamierzone cele.

OPOWIEŚCI MONTESSORIAŃSKIE

 W edukacji montessoriańskiej opowieści pełnią bardzo ważną rolę, każda z nich to zaproszenie do magicznego świata wiedzy.
Wielkie lekcje mają dzieci inspirować, zachęcić do poszukiwań,
i samodzielnej pracy.
Podczas takiej lekcji dzieci uważnie obserwują i słuchają
oraz aktywnie uczestniczą.
Dla dzieci opowieść brzmi jak rodzaj sztuki teatralnej.

Dzieci z Grupy V zaprosiły swoich gości na opowieść montessoriańską.

„Historia Króla Pokoju”.

Dzieci opowiedziały historię o potężnych władcach – czterech królach.Przez pewien ogromny kraj przepływała wielka rzeka, tworząc malownicze zakola.Po jednej stronie rzeki, na jej północnym brzegu, leżały trzy królestwa i mieszkali trzej władcy. Każdy z nich posiadał własny zamek.Pierwszego nazywano KRÓLEM CZERWONYM. Drugiego – KRÓLEM NIEBIESKIM. Trzeciego – KRÓLEM ŻÓŁTYM. Każdy miał na swe rozkazy świtę, którą tworzyli dwaj ubrani na czarno rycerze i sześciu giermków.Na południowym brzegu rzeki mieszkał ze swym orszakiem KRÓL POKOJU. Ich siedzibą była RÓŻOWA WIEŻA. Król Pokoju mianował swego najmniejszego poddanego ambasadorem pokoju. Król wysłał go na drugi brzeg rzeki z pierwszą wizytą. Podczas tej wizyty ambasador odniósł wrażenie, że wszyscy królowie i ich świty są nieszczęśliwi. Jednak na koniec opowieści Plan KRÓLA POKOJU przyniósł wszystkim harmonię i szczęście. Trzej Królowie wprowadzili się do wspólnego zamku.Posłaniec mógł więc spokojnie powrócić do swego królestwa i jako ambasador zająć miejsce na szczycie słynnej RÓŻOWEJ WIEŻY.

Komentarze są wyłączone.

Skip to content