Odwiedziny Agatki i Marianki w grupie VII

W dniu dzisiejszym odwiedzili nas znowu nasi absolwenci. Tym razem była to Agatka i ponownie Marianka. Agatka opowiedziała nam o szkole, pokazała swoje książki i zeszyty oraz przybory, które nosi w plecaku. Marianka zaś poczytała młodszym kolegom i koleżankom książeczkę pt.: „Obciachowe pomysły taty Oli”. Dzieci bardzo ucieszyły się z tej wizyty. My również tęsknimy […]

Akcja „Ratujmy kasztanowce”

Jak co roku dzieci z naszego przedszkola biorą udział w akcji „Ratujmy kasztanowce”. Cała akcja polegała na systematycznym grabieniu i uprzątaniu opadających liści kasztanowców, wewnątrz których zimują osłonięte kokonem poczwarki szrotówka kasztanowcowiaczka. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zbierały liście kasztanowców do papierowych worków.

Krojenie owoców – grupa IV

W piątki dzieci z grupy IV samodzielnie przygotowują sobie owoce do zjedzenia. Na początku następuje przygotowanie miejsca pracy, omówienie sposobu trzymania noża, krojenia oraz zwrócenie uwagi na higienę pracy, samodzielne działania. Zaczynamy od: Własnoręcznie krojone owoce wyśmienicie dzieciom smakują. Zajęcia dostarczyły dzieciom wrażeń smakowych i dotykowych.