Ekologia może być ciekawą zabawą – grupa V

Ekologia może być ciekawą zabawą – grupa V

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne, dlatego warto zachęcić dzieci do bycia eko, tak, aby już od najmłodszych lat uczyły się jak dbać o naszą planetę i wiedziały że ochrona środowiska nie musi być przykrym obowiązkiem, ale dobrą zabawą. To my dorośli powinniśmy świecić przykładem i pokazywać naszym pociechom, że bycie eko jest nie tylko łatwe, ale i przyjemne. Na samym początku warto wytłumaczyć dziecku zasady dotyczące segregacji śmieci i po co to w ogóle robimy, a następnie pokazać w jaki sposób właściwie je segregować. Na samym początku warto, aby dziecko zrozumiało różnicę między metalem, szkłem, plastikiem, papierem oraz odpadami bio. Doskonałym sposobem nauki dla dziecka będzie oczywiście zabawa, w trakcie której możemy opowiedzieć dziecku czym jest recykling i dzięki zużytym opakowaniom stworzyć coś zupełnie innego np. zabawkę lub dekoracje. Idąc na spacer z dzieckiem, możemy zamienić naszą wyprawę w niezwykłą przygodę . Wystarczy, że weźmiemy ze sobą worek na śmieci i rękawiczki, a najlepszym Tropicielem zostanie ten, kto znajdzie  najwięcej śmieci. Wrażliwość na potrzeby innych ludzi i świata, w którym żyjemy, to jedna z rzeczy, które chcemy przekazać dziecku.

Komentarze są wyłączone.

Skip to content