Zimowe zabawy na śniegu grupie V

Zimowe zabawy na śniegu grupie V

Zima to szczególnie lubiana przez najmłodszych pora roku, kiedy mogą urządzać bitwy na śnieżki i lepić bałwana. Poza tym zabawa na śniegu to dobry pomysł na wspólne spędzanie czasu. Każde dziecko w wieku przedszkolnym jest ciekawe świata. Poznawanie rzeczywistości przyrodniczej jest bardzo ważnym elementem  edukacji przedszkolaka montessori. Systematycznie organizowane są w naszej grupie  sytuacje edukacyjne do poznawanie przyrody wszystkimi zmysłami. W zależności od pory roku zapoznawane są dzieci z różnymi zjawiskami przyrodniczymi. Poznawanie przyrody  dostarcza dzieciom wielu  możliwości przeżywania  nowych doznań i wzbogacania wiedzy, odczuwania i podziwiania piękna przyrody.  Otwieranie oczu i nadstawianie uszu na wszystko co się dzieje w przyrodzie zimą było tematem obserwacji przyrodniczych dzieci na terenie przedszkolnej ścieżki edukacyjnej. Tak więc dzieci mogły poznać właściwości śniegu i lodu, obserwować własne ślady na śniegu, poznać drzewa iglaste znajdujące się na terenie przedszkola, zaobserwować inne drzewa bez liści, zebrać skarby czyli gałązki drzew, a także wyłonić wniosek, że przyroda zimą odpoczywa, nie zamiera. Oczywiście najwięcej frajdy było podczas tropienia i rozpoznawania śladów na śniegu. Zima uczy więc dzieci obserwacji i wielu doznań sensorycznych, które przedszkolaki doświadczają podczas zabaw na śniegu.

Komentarze są wyłączone.

Skip to content