Warsztaty „Misy Tybetańskie”

Praca z misami tybetańskimi wyrabia zdolności manualne, poprawia koncentrację dzieci, uczy spokoju i opanowania. Kształtuje systematyczność zachowań.

Wszystkie animacje z udziałem dzieci i nauczycielek odbywają się poprzez wspólną zabawę.

Misy są nieocenioną pomocą w pracy z dziećmi z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi.

Misy powstają w Tybecie i Nepalu. Często przez dzieci nazywane są „magicznymi” lub „czarodziejskimi”. Do dzisiaj nieznany jest proces wytwarzania mis. Tajemnica wyrobu od wieków przekazywana jest jedynie przez mistrzów w tej dziedzinie z dziada na ojca, z ojca na syna.

Ponadto, trudno nie docenić relaksujących dźwięków mis, które dla dzieci i dorosłych są formą bardzo przyjemnego masażu.

Podczas warsztatu wykorzystywanych jest 15 mis tybetańskich. Cztery  z nich to misy antyczne. Powstały w połowie XIX wieku (mają ponad 160 lat).