Mama Kuby opowiada o internecie

Mama Kuby opowiada o internecie

Internet daje wiele możliwości, zwłaszcza dzieciom. Pomaga w nauce, zabawie, komunikowaniu się ze światem oraz poznawaniu nowych ludzi. Stanowi jednak bardzo poważne zagrożenie dla dzieci, jeżeli korzystają z sieci bez kontroli osób dorosłych.

Dnia 26.11. 2018 r. dzieci z naszej grupy miały okazję uczestniczyć w zajęciach, które poprowadziła mama Kuby. Celem tych zajęć było zapoznanie dzieci z podstawowymi pojęciami, które związane są z komputerem i Internetem, oraz jakie niebezpieczeństwa za sobą niesie kiedy jest niewłaściwie używany. Podczas zajęć dzieci rozwiązywały zagadki i rebusy, a dzięki przekazanej wiedzy uświadomiły sobie jak w bezpieczny sposób posługiwać się komputerem i wykorzystywać atrakcje Internetu omijając niebezpieczeństwa.

Komentarze są wyłączone.

Skip to content