Kampania społeczna – „Jestem inny, ale nie gorszy”

Kampania społeczna – „Jestem inny, ale nie gorszy”

W dniu 20 maja 2022 r. dzieci z naszego przedszkola brały udział w kolejnym działaniu Kampanii Społecznej „Jestem inny, ale nie gorszy” przeprowadzanej w ramach  Projektu „Pilotażowe Wdrożenie Modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą (SCWEW)”. W tym dniu wszystkie grupy obejrzały film „Akademia Specjalistów”, który był wstępem do dalszej pracy na temat neuroróżnorodności oraz niepełnosprawności. Dzieci w poszczególnych grupach wspólnie wykonały plakaty „Jestem inny, ale nie gorszy”, które zostaną wywieszone w dniu 27 maja 2022 r. na terenie przedszkola. Chętne dzieci wykonywały prace na konkurs plastyczny „Niepełnosprawność oczami dziecka”. Przeprowadzone zajęcia miały na celu rozwijanie postaw społecznych u dzieci opartych na tolerancji i akceptacji. Nasi przedszkolacy byli bardzo zaangażowani
w podejmowane działania i mimo ich wieku pokazały, że wszyscy jesteśmy tacy sami, chociaż wyglądamy lub zachowujemy się inaczej.

 

Komentarze są wyłączone.

Skip to content