Spotkanie ze Strażą Miejską – grupa VII

Spotkanie ze Strażą Miejską – grupa VII

Temat udzielania pierwszej pomocy jest bardzo ważnym aspektem w codziennym życiu. W tym celu nauczycielki organizują spotkania i prelekcje z ludźmi, którzy pomagają, udzielają pomocy i często ratują ludzkie życie. W związku z tym nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze Straży Miejskiej. Celem spotkania było oswojenie dzieci z ideą pomagania i nauką praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Podczas spotkania najmłodsi uczyli się jak wezwać pomoc, sprawdzić przytomność i oddech oraz jak unikać niebezpiecznych sytuacji. Dzieci odbywały również ćwiczenia praktyczne na fantomach oraz wysłuchały opowiadania Izabeli Michty pt.:„Łukasz ratuje misia, czyli jak udzielać pierwszej pomocy”. Serdecznie dziękujemy za miłe i pouczające spotkanie.

 

Komentarze są wyłączone.

Skip to content