„Akademia dla Rodziców”

 „Akademia dla Rodziców”

 „Akademia dla Rodziców”

Dnia 18.10.2023 r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty z udziałem Rodziców pt. „Ćwiczenia praktycznego dnia
w codziennym życiu” – wprowadzenie do pedagogiki Marii Montessori i przykłady pracy z materiałem rozwojowym. W sposób aktywny zachęciłyśmy uczestników spotkania do rozważań czym jest samodzielność dziecka i jej znaczenie dla jego rozwoju. Rodzice poznali materiały rozwojowe Marii Montessori do ćwiczeń praktycznych dnia codziennego. Poprzez własną pracę odczuli ich znaczenie w wyzwalaniu aktywnej, samodzielnej postawy. Doświadczaliśmy ciszy, która jest znaczącym elementem pracy
w pedagogice montessoriańskiej. Wspólnie ułożyliśmy jesienną kompozycję z przygotowanych elementów darów natury.
Cieszymy się, że Rodzice tak licznie przybyli na spotkanie. Gratulujemy zaangażowania i życzymy samych sukcesów w codziennej pracy wychowawczej.

Nauczycielki grupy I i II

Komentarze są wyłączone.

Skip to content