Akcja „Szkoła pamięta” – grupa V

Akcja „Szkoła pamięta” – grupa V

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.
W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Za nami piąta edycja akcji „Szkoła pamięta”. Celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodego pokolenia na potrzebę pielęgnowania pamięci o polskich bohaterach, szczególnie tych związanych z historią danego miejsca i regionu. W ramach przedsięwzięcia dzieci z Grupy V odwiedziły miejsce pamięci, wspólnie z nauczycielkami wykonały patriotyczną wiązankę i zapaliły znicze oraz wspominały osoby ważne dla lokalnej wspólnoty.

Komentarze są wyłączone.

Skip to content