Kopia Programy realizowane w roku szkolny 2015/2016

<><–>><–>

2. „MOJE DZIECKO IDZIE DO SZKOŁY” – program realizowany przez  Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Białymstoku

Jest to program wsparcia edukacji dzieci oraz rodziców, w zakresie kształtowania prawidłowych nawyków i umiejętności prozdrowotnych. Realizacja programu pozwala na zwrócenie uwagi rodziców na istotne sprawy dotyczące zdrowia ich dzieci oraz przekonanie o słuszności podejmowanych działań profilaktycznych. W załączniku znajduje się poradnik dla rodziców – do pobrania.><–>><–>

3. „MAMO, TATO WOLĘ WODĘ”

Program edukacyjny „Mamo, tato wolę wodę!” został zainicjowany przez Żywiec Zdrój S.A. w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci.

Partnerami merytorycznymi „Mamo, tato wolę wodę!” są: Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka.

Podczas zajęć dzieci będą miały okazję poznać zasady prawidłowego żywienia, poszerzyć swoją wiedzę na temat roli wody w przyrodzie oraz dowiedzieć się więcej o jej właściwościach, zastosowaniach i sposobach oszczędzania.

Z myślą o rodzicach i ich pociechach powstał serwis internetowy www.wolewode.pl zawierający kompendium wiedzy o zdrowym żywieniu i rozwoju dzieci, z zabawami i grami, zachęcającymi najmłodszych do picia wody.><–>><–>

Komentarze są wyłączone.

Skip to content