Literatura dziecięca – nasza mała biblioteka

Literatura dziecięca – nasza mała biblioteka

Przedstawiamy Państwu książki dla dzieci dostępne w naszej małej przedszkolnej bibliotece.
Życzymy miłej lektury 🙂

„123 superciekawe fakty o klimacie.”
Mathilda Masters

Doskonała encyklopedia ciekawostek na temat środowiska i klimatu. Odkryj mnóstwo rzeczy o świecie, w którym żyjesz, i dowiedz się, jak uczynić go lepszym. Nie zapomnij zgasić światła, kiedy skończysz czytać!

 

„A może będzie właśnie tak…”
Renata Piątkowska

Dzieci często marzą o tym, co będą robić, kiedy dorosną. Niejeden chłopiec chciałby zostać strażakiem, a niejedna dziewczyna gwiazdą filmową. Niektórym już w dzieciństwie zdarza się ugasić prawdziwy pożar, namalować prawdziwy obraz lub choćby wyleczyć chore lalki i misie. O takich planach, marzeniach i przygodach pisze Renata Piątkowska
w najnowszej książce.

„Afryka Kazika.”
Łukasz Wierzbicki

Trzecie wydanie niezwykle popularnej książki dla dzieci „Afryka Kazika”.
Opowiadania zostały napisane na podstawie reportaży Kazimierza Nowaka, który w latach trzydziestych XX wieku przemierzył Afrykę na rowerze. Barwne spotkania z mieszkańcami Afryki, mrożące krew w żyłach, a niekiedy zabawne przygody, które zdarzyły się naprawdę, pozwolą poznać młodemu czytelnikowi tego niezwykłego podróżnika. Nowe poprawione wydanie zostało uzupełnione o dwa dodatkowe opowiadania i kilka nowych ilustracji.
Do książki dołączona jest mapa Afryki z zaznaczoną trasą podróży Nowaka.

„Agnieszka Osiecka dzieciom.”
Agnieszka Osiecka

Niezwykłe wydarzenie edytorskie. Wszystkie utwory, które Agnieszka Osiecka stworzyła dla dzieci, w jednym tomie
z niepowtarzalnymi ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej.

„Anatomicum. Muzeum Anatomii.”
Jennifer Z. Paxton

Ponad 200 kości, 120 tysięcy kilometrów naczyń krwionośnych i miliardy komórek nerwowych – to ludzkie ciało. Dzięki „Anatomicum” poznacie wszystkie jego sekrety. (…) Wejdźcie do „Anatomicum”, by zwiedzić wnętrze ludzkiego ciała.

„Atlas przygód dinozaurów.”
Emily Hawkins

Wkrocz do prehistorycznej krainy, gdzie czeka cię wspaniała przygoda! Dzięki tej przepięknie ilustrowanej opowieści
o utraconym świecie powrócisz do epoki dinozaurów. Wędruj przez trias, jurę i kredę, by spotkać zwierzęta, które się ukrywają, polują, walczą i zjadają… często siebie nawzajem!

„Atlas przygód zwierząt.”
Rachel Williams, Emily Hawkins

Bogato ilustrowane kompendium wiedzy o przyrodzie, dzięki któremu poznasz najodważniejsze zwierzęta świata. (…) Zobacz ponad 30 scen z życia zwierząt. Dla młodych poszukiwaczy przygód każda strona jest okazją, by odkryć setki szczegółów i przyswoić sobie mnóstwo wiadomości.

„Bajka o Wojnie.”
Joanna Rudniańska

Wojna to imię małej Japonki z miasta nad siedmioma rzekami. Wojna miała tatę, mamę i młodszego braciszka.
Tata bardzo kochał i rozpieszczał swoją córeczkę i był dumny z syna, który kiedyś miał zostać dzielnym żołnierzem. Wojna bardzo zazdrościła bratu. Kochała tatę, Cesarza i wojskowe parady. Matka Wojny nie lubiła ani Cesarza, ani wojskowych parad, choć nikomu o tym nie mówiła. Kiedy tata popłynął za morze, aby walczyć i zwyciężać, kazała dziewczynce oszczędzać jedzenie, zajmować się braciszkiem i pracować w ogródku. Wojna stała się smutna i bardzo tęskniła za tatą… Marzyła, że gdy wróci, będzie miał na swoim mundurze prawie tyle medali, Ile Cesarz…

Któregoś dnia nad miasto nadleciał samolot i zrzucił bombę. To miasto to Hiroszima, a bomba to Little Boy.

„Bajki Charles’a Perraulta.”
Charles Perrault

Charles Perrault pochodził z arystokratycznej rodziny, był wysokim urzędnikiem na dworze króla Francji, Ludwika XIV, współtworzył Akademię Francuską, jednak sławę przyniosła mu książeczka, do której nie przywiązywał dużej wagi.
Były to napisane w 1697 roku bajki oparte na motywach ludowych. Dzięki Perraultowi „Kopciuszek”, „Czerwony Kapturek”, „Kot w butach”, „Śpiąca królewna” czy „Paluszek” stali się najbardziej rozpoznawalnymi bohaterami historii dla dzieci.

„Baśnie i legendy polskie.”
Wybór: Elżbieta Brzoza

Znajdziemy tu legendy warszawskie, krakowskie i poznańskie, opowieści znad Wigier i baśnie śląskie. Opowieści
o Warsie i Sawie, świętej Kindze i księciu Popielu. Historie o skarbach, zbójach i rycerzach, smokach, utopcach, diabłach i innych baśniowych stworach.

„Brud. Cuchnąca historia higieny.”
Piotr Socha, Monika Utnik – Strugała

Nowa książka twórcy bestsellerowych Pszczół i Drzew – bogato ilustrowane kompendium wiedzy o obyczajach, przesądach, odkryciach i wynalazkach związanych z brudem, higieną i medycyną.

„Cały świat jest cudem. Ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody.”
Iris Gottlieb

Od największej czarnej dziury aż po najmniejszą komórkę: ta niezwykła książka odkrywa przed czytelnikami tajemnice otaczającego nas świata, a także objaśnia zachodzące w nim procesy. Wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych –
o życiu, Ziemi i kosmosie – autorka przedstawia w fascynujący i bardzo przystępny sposób, również dzięki realistycznym ilustracjom.

„Co budują zwierzęta?”
Emilia Dziubak

Zwierzęta to prawdziwi mistrzowie architektury! Emilia Dziubak w swym niezwykłym atlasie przedstawia ich najciekawsze dokonania: budowle naziemne i podziemne, domy na wodzie i pod wodą, domy jednorodzinne
i kawalerki, osiedla, domy przenośne i tymczasowe.

Co robi Pucio?”
Marta Galewska – Kustra

Na kartach tej małej książeczki znajdziecie ulubionego bohatera dzieci w codziennych sytuacjach. Każda z nich to okazja do zapoznania się z najbardziej podstawowymi rzeczownikami i czasownikami. Korzystajcie z książki tak, jak pozwalają na to rozwój i potrzeby waszego malucha.

„Co robią uczucia?”
Tina Oziewicz, Aleksandra Zając

Co robią uczucia, kiedy ich nie czujemy? Jakie hobby może mieć tęsknota? Kto dotrzymuje towarzystwa spokojowi? Czemu najchętniej oddaje się zawiść? Co sprawia przyjemność smutkowi? Gdzie najlepiej czuje się wstyd?
Jak odpoczywa odwaga? Poetycki tekst Tiny Oziewicz w połączeniu z dowcipnymi ilustracjami Aleksandry Zając wzrusza, działa na wyobraźnię i skłania do myślenia.

„Co widzimy w gwiazdach? Ilustrowany przewodnik po nocnym niebie.”
Kelsey Oseid

Co widzimy w gwiazdach” to fascynujący, bogato ilustrowany przewodnik po nocnym niebie. Czytelnik znajdzie tu nie tylko zbiór podstawowych faktów z dziedziny astronomii, lecz także wyruszy wraz z autorką w niezwykłą podróż przez mity, legendy, wyobrażenia ludzkości na temat budowy wszechświata czy pochodzenia gwiazdozbiorów.

Co wyPanda a co nie wyPanda.”
Ola Cieślak

Każda szanująca się panda dobrze wie, co wypanda. Najwyższy czas, by dowiedziały się tego także ludzkie dzieci. Rozbrajająca lekcja dobrego wychowania dla najmłodszych. Kartonowe strony zniosą każdą, nawet najmniej elegancką lekturę.

„Co zrobisz gdy…”
Jennifer Moore – Mallinos

Kiedy w życiu dziecka pojawia się wątpliwość albo problem, czasem trudno jest mu dokonać właściwego wyboru, odróżnić dobro od zła czy po prostu odpowiednio się zachować.
Ta pomocna książka przygotowuje na takie sytuacje, zachęca do myślenia i podsuwa dobre, bezpieczne rozwiązania. Daje ona młodemu człowiekowi możliwość zmierzenia się z trudną sytuacją, zanim naprawdę się w niej znajdzie. Dorosłym zaś przybliża dziecięce dylematy i stwarza świetną okazję, by podczas wspólnego czytania lepiej poznać swoje dziecko i zachęcić je do otwartej rozmowy o wszelkich wątpliwościach.

„Czy to długo, czy krótko?”
Izabela Zięba

Nie za długa i nie za krótka książka o względności czasu – dla wszystkich niecierpliwców, małych i dużych.

„Daj gryza. Smakowite historie o jedzeniu.”
Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński, Natalia Baranowska

W tysiąc smaków dookoła świata! Wielka wyprawa tropem dań, przypraw i składników z pięciu kontynentów
w efektownym albumie pełnym ciekawostek i smakowitych przepisów.

„Dawniej czyli drzewiej.”
Małgorzata Strzałkowska

W języku polskim jest wiele słów, które kiedyś znaczyły co innego niż dziś. Małgorzata Strzałkowska wybrała najciekawsze z nich i ułożyła oryginalny leksykon słów i wyrażeń o zapomnianych znaczeniach, pełen zabawnych opisów dawnych obyczajów, anegdot i zaskakujących ciekawostek z życia naszych kochanych przodków.
Warto przeczytać!

„Dinozaurium.”
Lily Murray

Czas na wizytę w Muzeum Dinozaurów! Znajdziecie tu niezwykłą kolekcję mezozoicznych bestii, od niewielkich troodonów, przez straszliwego tyranozaura, po 25-metrowego brachiozaura. Zobaczycie, jak żyły te zwierzęta. Dowiecie się, dlaczego jedne miały łuski, a inne pióra, do czego używały swoich buław i grzebieni – i czy rzeczywiście wyginęły…

„Dobre maniery Cecylki Knedelek, czyli o tym, że wypada wiedzieć, co wypada.”
Joanna Krzyżanek

Dobrych manier nie można kupić ani w małym sklepiku na rogu ulicy, ani w supermarkecie. Nauczenie się ich nie jest tak proste jak zjedzenie marchewki, ale też nie jest tak trudne jak znalezienie igły w stogu siana” – przekonuje autorka tej pełnej dobrego humoru książki, w której dzieci znajdą mnóstwo prostych wskazówek i przykładów, jak zachowywać się zgodnie z zasadami dobrego wychowania.

„Dzieciaki z ulicy Tulipanowej, czyli prawa małych i dużych.”
Joanna Krzyżanek

Czy wiesz, jak mówić dzieciom o ich prawach? Dzieciaki z ulicy Tulipanowej ułatwią Ci to zadanie! Potrzebują tej książki dzieci – by wiedziały, jakie mają prawa, by rozumiały, że muszą szanować prawa innych! Potrzebują tej książki dorośli, rodzice i nauczyciele – by wiedzieli, w jaki sposób mówić dzieciom o ich prawach, by potrafili uczyć je odpowiedzialności!

„Dziwolągi.”
Cristobal Leon, Cristina Sitja Rubio

Bal w lesie? Tego jeszcze nie było! Nic dziwnego, że wybierają się na niego wszystkie zwierzęta. Tańczą, objadają się ciastem i świetnie bawią, ale po powrocie nie mogą uwierzyć własnym oczom: ich domy zniknęły! Po drzewach, które dawały im schronienie i pożywienie, zostały tylko szczątki! Gdy okazuje się, że sprawcami tej kradzieży są dziwolągi zwane ludźmi, zwierzęta wymyślają sprytny plan…

„Elegantki, trucicielki i inne ziółka. Zwariowany atlas roślin.”
Adrienne Barman

Ponad 700 znanych i mniej znanych gatunków roślin dzikich i uprawnych, jadalnych i niejadalnych, ozdobnych
i użytkowych podzielonych na zabawne i zaskakujące kategorie. Ogromne bogactwo kolorów, kształtów i botanicznych ciekawostek dla małych i dużych miłośników przyrody.

„Flaga na maszt! Przewodnik po flagach z całego świata.”
Robert G. Fresson

Kolorowy, przejrzysty i pełen ciekawych wiadomości przewodnik po flagach państw z całego świata – od tych najbardziej znanych po te najbardziej egzotyczne. Każda flaga skrywa w sobie fascynującą opowieść o dziejach
i ambicjach kraju, który reprezentuje. (…) „Flaga na maszt!” to barwna podróż dookoła świata i niezwykła lekcja
historii i geografii.

„Fungarium. Muzeum grzybów.”
Ester Gaya

Znajdziecie tu grzyby zombie, śmiertelnie trujące muchomory, smakowite trufle, kurki i borowiki oraz dostarczające cudownych leków pleśnie. Dowiecie się, jak grzyby ewoluowały, jak są zbudowane i jak się rozmnażają. Wejdźcie
do „Fungarium”, by odkryć tajemnice królestwa grzybów.

„Gwiaździsta noc Vincenta i inne opowieści. Historia sztuki dla dzieci.”
Michael Bird

W swoim przewodniku, bogato ilustrowanym i napisanym obrazowym, żywym językiem, Michael Bird zabiera nas
na niezwykłą wyprawę. Wyruszymy w tę podróż z prehistorycznej jaskini, w której powstawało malarstwo naskalne,
a skończymy ją wśród awangardy XXI wieku. Po drodze spotkamy oczywiście Vincenta van Gogha, Fridę Kahlo, Leonarda da Vinci, Jacksona Pollocka, Claude’a Moneta czy Pabla Picassa, lecz także mniej znanych w kulturze zachodniej artystów chińskich, japońskich, arabskich czy nawet azteckich…

„Halo! Historia komunikowania się.”
Liliana Fabisińska

Ludzie próbują komunikować się z innymi – będącymi w sąsiednim pomieszczeniu, na drugiej półkuli albo na innej planecie – od tysięcy lat. A historia komunikacji jest fascynująca, zabawna i pełna przypadków, dzięki którym powstały przełomowe wynalazki.

„Historyjki dla małych uszu.”
Joanna Wachowiak

Przyjazne, zabawne i pouczające opowiadania, których z pewnością wysłuchają wszystkie małe uszy. O gwiazdce
z nieba, która miała spełnić marzenie motyla cytrynka. O orle, który uczył się fruwać. O osach, które nie mogły zrozumieć, dlaczego trzmiel ma tylu przyjaciół. O nowych zabawkach szczurka Chrupka. O kotku, który się przekonał, dlaczego warto się uśmiechać.

„Jajo. Jajka w gnieździe i kosmosie, czyli kogel – mogel dla dociekliwych.”
Asia Gwis, Eliza Piotrowska

Z wielkiego jaja powstała Ziemia, a ze skorupy Niebo. Życie na Ziemi też powstaje z jajek, tyle że mniejszych. Jaja rozpoczynały wszystkie rzymskie uczty, dziś królują na wielkanocnych stołach… Warto więc przyjrzeć się im bliżej (…).
Ta książka to prawdziwy literacki kogel-mogel, w którym w doskonałych proporcjach zmieszane są zjawiskowe ilustracje oraz tekst pełen fascynujących ciekawostek.

„Jeżyk z parku. Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka.”
Zofia Stanecka

„Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka” to przepięknie zilustrowana seria edukacyjna dla najmłodszych. Każda książka to inne środowisko życia i nowy bohater. Dzieci śledzą jego przygody, a przy okazji poznają wiele przyrodniczych ciekawostek.

„Kocha, lubi, szanuje… czyli jeszcze o uczuciach.”
Grzegorz Kasdepke

Kocha, lubi, szanuje… czyli jeszcze o uczuciach” to zbiór zabawnych opowiadań poświęconych między innymi miłości, nienawiści, strachowi i poczuciu winy. Na końcu każdej historii znajdują się: opis konkretnej emocji oraz praktyczne rady dla dzieci i dorosłych.

„Kosmos.”
Giles Sparrow

Tej książki nie sposób przeoczyć! Przyciąga wzrok szczegółowymi ilustracjami, które pokazują z bliska fascynujący Wszechświat. Obrazy pozyskane przez teleskopy oraz zdjęcia realnych obiektów, mające ogromną wartość poznawczą, jeszcze mocniej przykuwają uwagę młodych czytelników. Do tego wielka porcja faktów i ciekawostek na tematy związane z kosmosem. A to wszystko podane w przystępnej formie, ale nie infantylnej, lecz uwzględniającej terminologię naukową.

„Ksiądz Twardowski dzieciom. Opowiadania.”
Jan Twardowski

Nowe wydanie utworów dla dzieci najpogodniejszego polskiego poety i księdza – ponad sto opowiastek uczących szacunku dla innych istot, zachwytu przyrodą, szukania sensu i radości życia.

„Księga wartości i dobrych obyczajów.”
Agnes Bezenac, Salem Bezenac

W tej książce nie znajdziemy nawet grama moralizatorstwa. Nie ma tutaj zakazów, nakazów, nudnych „wykładów”
o tym, co trzeba, a czego nie wolno – zamiast tego przytoczone opowiadania skłaniają do refleksji i pokazują przykłady, z których dzieci mogą samodzielnie wyciągać wnioski; poddają tematy do rozmów i przemyśleń.

„Kupa. Przyrodnicza wycieczka na stronę.”
Nicola Davies

Żadne ślady i tropy nie powiedzą tyle o zwierzęcym życiu, ile właśnie najbardziej przemilczana cząstka natury,
czyli kupa. Zapraszamy na przyrodniczą wycieczkę na stronę.

„Lewa, prawa, góra dół.”
Yasmeen Ismail

Pobudzająca wyobraźnię książka aktywnościowa o przeciwieństwach i różnicach. Poznaj Niedźwiedzia, Kaczkę
i Królika i razem z nimi rysuj, twórz i odkrywaj!

„Ludwik Jerzy Kern dzieciom.”
Ludwik Jerzy Kern

Jedyny w swoim rodzaju zbiór poezji i prozy jednego z największych polskich poetów piszących dla dzieci – twórcy psa Ferdynanda Wspaniałego, porcelanowego słonia Dominika i czarodziejskiego królika Karampuka.

„Mali Wielcy. Maria Montessori”
Maria Isabel Sanchez Vegara

Prosty, wciągający przekaz, piękna kolorowa grafika i duża czcionka czynią z serii Mali WIELCY idealną lekturę zarówno do wspólnego czytania z dzieckiem, jak i do nauki samodzielnego czytania. Twarda i szyta oprawa zapewniają doskonałą trwałość. Stwórzmy nowe pokolenie wielkich ludzi, którzy zmienią świat: TERAZ MALI – WKRÓTCE WIELCY!

„Mała historia kuchni. Dzieje się je.”
Łukasz Modelski

Wydana w okazałym formacie, okraszona mnóstwem dowcipnych ilustracji „Mała historia kuchni” to pełna zapachów
i smaków opowieść o zmieniającej się (jak epoki) kulturze stołu i gotowania. Od starożytnego Egiptu, czyli początków wielkiej kuchni, po opisywany przez pisarzy science fiction, a teraz już przygotowywany w realu soylent – jedzenie zamiast jedzenia. Od chleba, który upiekł się przypadkiem, po jedzenie z drukarek 3D.

„Mały atlas motyli Ewy i Pawła Pawlaków.”
Ewa Kozyra – Pawlak, Paweł Pawlak

Dzięki tej pięknej i mądrej książce mały czytelnik dowie się, kim są modraszek wieszczek, zorzynek rzeżuchowiec, mieniak tęczowiec, a nawet zmrocznik przytuliak. To uroczy i inspirujący elementarz dla każdego początkującego motyloznawcy!

„Mały atlas ptaków Ewy i Pawła Pawlaków.”
Ewa Kozyra – Pawlak, Paweł Pawlak

Pełen poezji i humoru świat, który wyczarowują Ewa i Paweł Pawlakowie, zachęca i małych, i dużych czytelników do stworzenia własnej księgi spotykanych codziennie ptaków. Do tego, byśmy je pokochali i opowiadali o nich własnym głosem: rysując, wycinając, wklejając, kolekcjonując ptasie pióra, przygody i anegdoty…

„Mały atlas zwierzaków Ewy i Pawła Pawlaków.”
Ewa Kozyra – Pawlak, Paweł Pawlak

Poprzez obrazki z kolorowych szmatek, akwarele, zdjęcia, dziecięce rysunki (pożyczone od sąsiadki Hani), a nawet trójwymiarowe modele autorzy wyczarowują świat pełen poezji, humoru i czułości wobec innych istot. Zachęcają w ten sposób małego czytelnika, by i on – pisząc, fotografując, wycinając, rysując, a przede wszystkim patrząc – został najprawdziwszym zwierzoznawcą!

„Mazurek Dąbrowskiego. Nasz hymn narodowy.”
Małgorzata Strzałkowska

Książka opowiada o narodzinach „Mazurka Dąbrowskiego”, o drodze, jaką przeszła ta pieśń, przemieniając się
z żołnierskiej „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech” w pieśń narodową i hymn państwowy, a także
o ludziach w sposób szczególny z nią związanych. Porządkuje rozproszone informacje dotyczące polskiego hymnu
w ciekawe i przydatne kompendium.

„My, strażnicy planety.”
Clive Gifford

Ziemi grozi niebezpieczeństwo! Pora się mu przeciwstawić. Czy podejmiesz to wyzwanie?
Ratowanie planety to trudne zadanie, ale istnieją setki codziennych sposobów, by uczynić Ziemię lepszym miejscem dla wszystkich – czystym, bezpiecznym i zrównoważonym ekologicznie.
Wszelkie niezbędne informacje, jak zostać ekobohaterem, znajdziemy w tej wyjątkowej książce, która pełna jest faktów, zadań, pomysłów i wskazówek dla przyszłych Strażników Planety.

„Mydło.”
Małgorzata Strzałkowska

Podczas kąpieli król żali się na swych poddanych, którzy nie lubią się myć. Słysząc to, uczynne mydło daje nogę
z pałacowej łazienki, królewska świta rzuca się za mydłem w pogoń, a czytelnik śledzi jego poczynania w królestwie – najpierw musi wyszukać na obrazkach wymienione w wierszyku przedmioty, które mydło po drodze mydli, a gdy spadnie deszcz – odnaleźć te same rzeczy pod grubą warstwą piany.

„Mysia orkiestra.”
Dorota Gellner

Zbzikowani bohaterowie, zwariowane historie, zaskakujące puenty i świetne rymy Doroty Gellner. A do tego niesamowite ilustracje Emilii Dziubak, pełne intrygujących szczegółów dla uważnych czytelników… Pyszna zabawa!

„Na dworze. Przewodnik dla odkrywców przyrody.”
Maria Ana Peixe Dias, Ines Teixeria Do Rosario, Bernardo P. Carvalho

Co pachnie w ogrodzie? Jak nazywa się robal, który mieszka w kałuży? Czyje odgłosy słychać w nocy? Co to za ślady na ścieżce? Skąd się bierze wiatr?
Na dworze” pomoże wam rozwiązać te zagadki – i poznać wielki, pełen niespodzianek świat przyrody, który czeka na was na dworze.

„Niesamowity wszechświat.”
Karolina Bąkowska

Od najdawniejszych czasów ludzie chcieli dowiedzieć się jak najwięcej o naszej planecie. Wiele zjawisk na niebie obserwowali za pomocą lunet i teleskopów, jednak to było za mało i zapragnęli polecieć w przestrzeń kosmiczną.
Przez stulecia podejmowali próby budowy maszyn pozwalających unieść się ponad Ziemię. Jeśli chcecie wiedzieć,
czy spadające gwiazdy spełniają życzenia i czy komety sprowadzają nieszczęścia, to jak najszybciej wybierzcie się
w kosmiczną podróż razem z nami!

„O czym szumi sosna, czyli od nasionka do drzewa.”
Bogumiła Zdrojewska

Opowieść panoramiczna.
Jestem sosna. Moimi koleżankami i kolegami są drzewa iglaste i liściaste. Najlepiej czuję się w lesie, czyli w miejscu, gdzie wokół mnie rośnie wiele drzew. Opowiem Ci, jak rośnie las.

„O maluchu w brzuchu, czyli skąd się biorą dzieci.”
Marta Maruszczak

To znakomita pomoc! Podaje rzetelne informacje w sposób zrozumiały dla kilkulatka i podpowiada, w jaki sposób taktownie przekazywać je maluchom. Wspólna lektura oraz oglądanie pięknych ilustracji zaspokoją ciekawość dziecka, a rodzicom pozwolą uniknąć skrępowania, gdy córka czy synek zaskoczą ich kolejnym pytaniem.

„Opowiadania do chichotania.”
Renata Piątkowska

Jak zwykle zabawne i pełne wdzięku opowiadania o codziennych sprawach, które widziane oczyma przedszkolaka nabierają nieoczekiwanych kolorów. Zakładanie butów, wyprawa na basen czy gra w piłkę bywają niezwykle emocjonujące, a rozważania o tym, co śni się psu, a co tacie, i jak ukryć słodycze przed kolegą łakomczuchem
albo plamę na obrusie przed wzrokiem babci, prowadzą do wielu zabawnych sytuacji.

„Opowiastki dla małych uszu.”
Joanna Wachowiak

Przyjazne, zabawne i pouczające opowiadania, których z pewnością chętnie wysłuchają wszystkie małe uszy. „Opowiastki dla małych uszu” to zbiór 8 bajeczek z morałem opowiedzianych w bardzo prosty i przystępny sposób.
W każdej z nich zawarty jest inny morał, dzięki czemu dzieci mogą zrozumieć różne wartości.

„Pan Kuleczka.”
Wojciech Widłak

Krótkie, barwnie ilustrowane opowiadania dla dzieci w każdym wieku, doskonale znane już czytelnikom magazynu. Pana Kuleczkę chciałby znać każdy. Zapewnia bezpieczeństwo i dyskretnie towarzyszy zabawie. Jest tolerancyjny,
ale uczy poszanowania reguł. Zawsze jednak można liczyć na jego wybaczający uśmiech.

„Pan Kuleczka. Dom.”
Wojciech Widłak

To już piąty Pan Kuleczka! Nie zestarzał się ani trochę. Jak zawsze jest pomocny, uśmiechnięty i cierpliwy.
W jego towarzystwie najzwyklejsze rzeczy stają się przygodą – oczywiście dlatego, że jak zwykle są przy nim kaczka Katastrofa, pies Pypeć i mucha Bzyk-Bzyk.

„Pan Kuleczka. Marzenia.”
Wojciech Widłak

Marzenia się spełniają – w serii o panu Kuleczce, kaczce Katastrofie, psie Pypciu i musze Bzyk-Bzyk pojawił się kolejny, siódmy z kolei tomik! Pan Kuleczka i jego mali przyjaciele znów dziwią się otaczającemu światu i przeżywają
z pozoru tylko zwyczajne przygody.

„Pan Kuleczka. Radość.”
Wojciech Widłak

Z Panem Kuleczką jak zawsze wszystko staje się możliwe – zwykła pusta kartka stwarza naprawdę dużo możliwości,
a banalny spacer do parku zamienia się w fascynującą wyprawę. Można też puszczać kaczki albo bawić się w piratów – nasi bohaterowie nigdy się nie nudzą, bo ich życie tylko z pozoru jest zwyczajne.

„Pan Kuleczka. Skarby.”
Wojciech Widłak

Pies Pypeć jest jak zawsze refleksyjny, kaczka Katastrofa tak samo niecierpliwa, a mucha Bzyk-Bzyk… Cóż, mucha ma tym razem całkiem sporo do powiedzenia. Przyjaciele przeżywają swoje małe wielkie przygody: w parku, na wakacjach, w księgarni, w domu.

„Pan Kuleczka. Skrzydła.”
Wojciech Widłak

Życie Pana Kuleczki i mieszkających z nim zwierzątek kaczki Katastrofy, psa Pypcia, muchy Bzyk-Bzyk nie obfituje
w nadzwyczajne wydarzenia. Przeciwnie, wszystko, co dzieje się w ich domu, jest bardzo zwykłe i bardzo normalne. Chyba, żeby uznać miłość, zaufanie i wsparcie, jakim bohaterowie tego i poprzedniego zbiorku Wojciecha Widłaka darzą się nawzajem, za coś nadzwyczajnego i niecodziennego…

„Pan Kuleczka. Spotkanie.”
Wojciech Widłak

Trzecia część przygód Pana Kuleczki i jego podopiecznych: psa Pypcia, kaczki Katastrofy i muchy Bzyk-Bzyk.
Ci, którzy poznali już tę sympatyczną gromadkę, z niecierpliwością otworzą książkę.

„Pan Kuleczka. Światło.”
Wojciech Widłak

Dobrze znana dzieciom wesoła gromadka znów przeżyje sporo zwykłych – niezwykłych przygód – między innymi zanocuje pod namiotem i rozpocznie podwórkową gimnastykę. Kaczka Katastrofa natomiast obchodzić będzie urodziny i odbierać tajemnicze telefony razem z Pypciem. Co też Pan Kuleczka pocznie ze swoimi ulubieńcami?

„Piegowate opowiadania.”
Renata Piątkowska

Pełne ciepłego humoru opowiadania o rezolutnym chłopcu, dla którego codzienne życie w rodzinie i w przedszkolu
jest pełne niezwykłych przygód i odkryć. Interesujące może być obserwowanie muchy chodzącej po szybie,
jak i wymyślanie niezwykłych wynalazków, a wyścig z kolegami do drzwi przedszkola może być bardziej pasjonujący
niż lekcja karate. Szkoda tylko, że dorośli nie zawsze to rozumieją…

„Pion i poziom.”
Bartosz Sztybor, Łukasz Golędzinowski

Niektóre rzeczy są pionowe. Inne – poziome. Ale większość czasem bywa pionowa, a czasem pozioma. Nawet rzeka, rodzice czy pies. Nie wierzycie? Sięgnijcie po tę książkę. Czytajcie ją i oglądajcie w pionie i w poziomie, a przekonacie się, że cały nasz świat składa się z poziomów i pionów. Z wyjątkiem tych kilku rzeczy, które nigdy nie powinny być
w pionie. Albo w poziomie.

„Przekroje. Owoce i warzywa.”
Agnieszka Sowińska

Duży format, przekroje kilkunastu najpopularniejszych owoców i warzyw, wypełnione szczegółami ilustracje, edukacja połączona z zabawą i humorem to tylko niektóre z zalet tej niezwykłej książki. Żaden niejadek nie przejdzie obok niej obojętny!

„Pszczoły.”
Piotr Socha

Na książkę składa się ponad 30 rozkładówek w dużym formacie, z których każda to misternie skomponowana plansza. Kolorowe ilustracje są pełne szczegółów, a krótki przystępny tekst nie tylko objaśnia to, co się na nich znajduje, ale też przekazuje dodatkowe informacje.

„Rafa koralowa.”
Katarzyna Bajerowicz

To książka nie tylko do czytania, lecz także do oglądania, zgadywania i opowiadania. Ćwiczy spostrzegawczość dziecka, uczy kreatywności, pobudza zainteresowanie światem, rozwija wiedzę na temat przyrody i jej ochrony,
ale przede wszystkim jest fantastyczną zabawą oraz sposobem na miłe i twórcze spędzenie czasu.

„Skąd pochodzi człowiek?”
Petra Braun

Kolejna książeczka z cyklu Opowieści Montessori.

„Tu jesteśmy.”
Aleksandra i Daniel Mizielińscy

Nowe wydanie przebojowej książki edukacyjnej, która zamieni was w kosmicznych odkrywców. Dowiecie się z niej, jak wielkim wyzwaniem jest badanie kosmosu, i jak niesamowite są pomysły naukowców, którzy próbują wydrzeć mu jego tajemnice.

„Uratuj mnie!”
Patrick George

Niezwykła książka obrazkowa, adresowana do małych i dużych przyjaciół zwierząt. Uczy empatii bez słów. Najmłodszych zachwyci wyrazistymi, przyjaznymi w odbiorze ilustracjami oraz zabawą w przekładanie foliowych
stron i – jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – ratowanie zwierzaków z różnych opresji. Starsze dzieci skłoni
do refleksji nad prawami zwierząt oraz naszymi codziennymi wyborami.

„Uratuj Ziemię!”
Patrick George

Segreguj śmieci, gaś zbędne światło, baw się na dworze, jedz więcej warzyw i mniej mięsa, pomagaj pszczołom, wybieraj rower zamiast samochodu, podaruj przedmiotom drugie życie… Sprawdź, co jeszcze możesz zrobić!
Ta książka to znakomity punkt wyjścia do rozmów z najmłodszymi o ekologii i zdrowym stylu życia. Działa na wyobraźnię!

„Uwaga na zarazki! Na kłopoty inspektor Mysz.”
Sibylle Rieckhoff

Inspektor Mysz to superbohater, który spieszy na pomoc wszystkim dzieciom! Jeśli i Wy chcecie pokonać niefajne wirusy i bakterie, koniecznie zaprzyjaźnijcie się z inspektorem Myszą i przeczytajcie tę świetną książkę!

„Wielka księga wartości. Opowiadania o szczerości, tolerancji
i innych ważnych sprawach.”
Teresa Blanch, Anna Gasol

Wielka księga wartości” to szesnaście niezwykłych opowieści, dzięki którym nauczymy się stawiać czoła trudnym sytuacjom i szukać ich rozwiązania. Dowiemy się, na czym polegają tolerancja, uprzejmość, solidarność, szczerość oraz empatia i jakie mają znaczenie w życiu każdego człowieka. Odkryjemy też, jak ważne jest akceptowanie siebie.

„Wielkie zmiany w dużym lesie.”
Grażyna Ruszewska

Trzy leśne opowieści. O tym, jak biedronka Horacy chciała zrobić karierę. O tym, jak zając Ambroży najadł się niezłego strachu. O tym, jak jeż Bolesław szykował się do zimowego snu.

„Wzrok, słuch, smak dają znak, czyli podróż do świata zmysłów.”
Marta Maruszczak

Po co owady wysyłają zapachowe esemesy? Co to jest kubek smakowy? Gdzie jest ukryty twój własny GPS?
Dlaczego łokieć jest nieczuły? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w tej pełnej dowcipnych ilustracji książce. A żeby lepiej wytłumaczyć działanie narządów zmysłów, dodaliśmy kilka prostych eksperymentów, które wyjaśnią, jak one działają.

„Zasady bezpieczeństwa nie tylko dla przedszkolaków.”
Joanna Krzyżanek

W tej bardzo mądrej, a przy tym zabawnej książeczce Cecylka Knedelek opowiada gąsce Walerce oraz wszystkim przyszłym i obecnym przedszkolakom, jak zachowywać się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Pełne świetnego humoru historyjki poprzedzają zbiór najważniejszych wskazówek dla małych i dużych przedszkolaków, które będą przydawać się dzieciom jeszcze długo, długo po opuszczeniu przedszkola.

„Zielony, Nikt i gadające drzewo.”
Małgorzata Strzałkowska

Zielony, Nikt i gadające drzewo” to kontynuacja Zielonego i Nikta – obsypanej nagrodami, kultowej już książki Małgorzaty Strzałkowskiej z malarskimi ilustracjami Piotra Fąfrowicza. Nikt postanawia odnaleźć swoje miejsce
na ziemi. Choć Zielony próbuje mu pomóc, tym razem to nie jego rada będzie decydująca…

„Zielony, Nikt i ktoś.”
Małgorzata Strzałkowska

Zielony, Nikt i ktoś” to niezwykle piękna i poruszająca, uniwersalna opowieść o zmaganiu się z lękiem i pokonywaniu własnych słabości, a zarazem ostatnia już część genialnego tryptyku o Zielonym i Nikcie autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej z ilustracjami Piotra Fąfrowicza.

Powyższe opisy książek pochodzą od wydawcy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze są wyłączone.

Skip to content