WYCHOWANIE KOSMICZNE – grupa V

WYCHOWANIE KOSMICZNE – grupa V

Przedmiotem edukacji kosmicznej jest pochodzenie i budowa kontynentów, skały, minerały, ewolucja roślin i zwierząt, pochodzenie człowieka, pierwsze cywilizacje. Poprzez kontakt z naturą, eksperymenty i doświadczenia dziecko uczy się odkrywać fakty związane z różnymi dziedzinami nauki oraz dostrzegać zależności i powiązania między nimi. Poprzez różne działania dzieci rozumieją, że stanowią cząstkę wszechświata. Harmonia z nim jest najlepszym i koniecznym dla osobistego szczęścia i rozwoju stylem życia. Poznanie praw kierujących wszechświatem, już od najmłodszych lat, dokonuje się przez obserwację natury. Mając na względzie przyszłość, musimy dać dzieciom takie wychowanie, aby miały szansę budować lepszy świat. Aby dziecko mogło rozwijać swoje siły psychiczne, żyć w pokojowych relacjach z innymi ludźmi, rozumieć swoją rolę na Ziemi, potrzebne jest odpowiednie wykształcenie, które ma mu ułatwić życie. Dlatego też, pamiętajmy o tym, aby przekazywać dziecku jak najwięcej bodźców i informacji z dziedziny wychowania kosmicznego, bo tylko takie działania mogą ukształtować jego dobrą postawę względem naszego świata, natury i panującej kultury.

Komentarze są wyłączone.

Skip to content