Wycieczka na Pocztę Polską – grupa VII

Wycieczka na Pocztę Polską – grupa VII

11 października dzieci z grupy VII wybrały się na pocztę. Celem wycieczki było zapoznanie z instytucją poczty i pracą listonosza. Dzieci poznały zakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu oraz dowiedziały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Przedszkolaki poznały logo poczty oraz oglądały co znajduje się na poczcie. Poznały drogę listu, paczki i innych przesyłek. Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym. Na zakończenie dzieci  wrzuciły list, który przy pomocy nauczyciela „napisały” – wykonały w przedszkolu. Mamy nadzieję ze rodzice będą zadowoleni z takiej niespodzianki.

Komentarze są wyłączone.

Skip to content