Domowe przedszkole – tydzień VIII – grupa IV

Drodzy Rodzice! Kochane Dzieci!

Czas, kiedy zamknięte są placówki oświatowe, to czas trudny, ale spróbujmy go dobrze wykorzystać. Dlatego przedstawiamy kolejny zestaw propozycji pracy, z których możecie Państwo skorzystać podczas zabawy z dziećmi.
W tym tygodniu przeniesiemy się do świata muzyki…i nie zapominajmy, że muzyka jest dobra na wszystko (między innymi obniża stres i poprawia nasze zdrowie, czyni nas szczęśliwszymi, poprawia sen czy dodaje nam sił..).
Proszę pamiętać, że warto nieprzerwanie ćwiczyć samodzielność, umiejętności komunikacji, panowania nad emocjami – wiele z tych kompetencji kreuje nam codzienność. Nuda natomiast może być wspaniałym podłożem do kiełkowania kreatywności, umiejętności planowania własnych działań czy warsztatu pracy. Każda rozmowa – o pogodzie,
o samopoczuciu, o przeczytanej książce to rozwijanie słownictwa, poczucia własnej wartości, poszerzanie wiedzy.

Serdecznie pozdrawiamy!

Pani Edyta i Pani Beata – nauczycielki z grupy IV